ER15847S12W83JJ
CAD 7,300
CAD 7,300
18K White Gold Princess Cut Three Stone Diamond Engagement Ring
ER15847S12W83JJ
CAD 7,300
CAD 7,300
Product Details
*All engagement ring settings are available in 14kt and 18kt Yellow, Rose and White Gold as well as Platinum.
*Most engagement ring settings are available in alternate center stone shapes and carat weights via special order.
| Product Line: | Meena |
| Item Code: | ER15847S12W83JJ |
| Crown Type : | Not changeable |
| Center Stone Carat Weight: | 3 ct |
| Center Stone Size: | 8X8 mm |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.44 ct |
| Division : | GLTB |
| Collection : | Classic |
| Style : | 3 Stone |
| Stone Shape : | Princess Cut |
Product Measurements
| Width (A) : | 10.30 mm |
| Thickness (B) : | 8.60 mm |
| Bandwidth (C) : | 3.80 mm |
| Size (D) : | 6.5 |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*










