EG10994K45SA
CAD 2,975
CAD 2,975
14K Rose Gold 15mm Sapphire and Diamond Huggies
EG10994K45SA
CAD 2,975
CAD 2,975
Glittering 0.05ct diamonds and rich blue Sapphires alternate in these contoured, geometric 14K rose gold huggie earrings.
Product Details
| Item Code: | EG10994K45SA |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.04 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Victorian |
| Style : | Huggie |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 2 mm |
| Stone Shape : | Princess Cut |
Product Measurements
| Width (A) : | 3.00 mm |
| Thickness (B) : | 2.20 mm |
| Size (D) : | 15.00 In |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY







