CAD 245
925 Sterling Silver White Sapphire Floral Stud Earrings
CAD 245
Swirling ribbons of polished sterling silver form the graceful petals of these floral stud earrings. At the center of each, a cluster of beaming white sapphires adds sophisticated sparkle. These perfectly sized stud earrings are a delight to wear to every special occasion.
| Item Code: | EG11639SVJWS |
| Division : | GBSV |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Stud |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 1.7 mm |
| Width (A) : | 11.30 mm |
| Thickness (B) : | 2.90 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*

















