EG11668SVJSQ
CAD 225
CAD 225
925 Sterling Silver Smoky Quartz Drop Earrings
EG11668SVJSQ
CAD 225
CAD 225
Exquisitely crafted in sterling silver, these timeless drop earrings featuring faceted smoky quartz are simple yet striking
Product Details
| Item Code: | EG11668SVJSQ |
| Division : | Boutique Silver |
| Collection : | Color |
| Style : | Drop |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 7x7 mm |
| Stone Shape : | Cushion Cut |
Product Measurements
| Width (A) : | 8.97 mm |
| Thickness (B) : | 3.75 mm |
| Drop (E) : | 23.15 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY










