EG13178W45JJ
CAD 1,950
CAD 1,950
14K White Gold Curved Diamond Bar Stud Earrings
EG13178W45JJ
CAD 1,950
CAD 1,950
Featuring a simple curved bar design, these 14k white gold stud earrings are a true go-anywhere pair. Graduated strings of shimmering 0.23ct pavé diamonds trace the tapered crescents to their polished white gold tips.
Product Details
| Item Code: | EG13178W45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.25 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Kaslique |
| Style : | Ear Climber |
Product Measurements
| Width : | 4.00 mm |
| Thickness : | 1.90 mm |
| Drop : | 13.50 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*














