EG13257W84JJ
CAD 8,800
CAD 8,800
18K White Gold Diamond Constellation Bypass Hoop Earrings
EG13257W84JJ
CAD 8,800
CAD 8,800
Prong set round diamonds form playful constellations in these brilliant fashion-forward drop earrings that wrap gracefully around the edge of the earlobe. A total of 1.69 luminous carats adorn this exceptional 18k white gold pair.
Product Details
| Item Code: | EG13257W84JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 1.60 ct |
| Division : | GLTF |
| Collection : | Waterfall |
| Style : | Bypass Hoop |
Product Measurements
| Width : | 18.20 mm |
| Thickness : | 2.54 mm |
| Drop : | 21.55 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*












