EG13805W45JJ
CAD 6,900
CAD 6,900
14K White Gold Dramatic Open Loop Diamond Bypass Hoop Earrings
EG13805W45JJ
CAD 6,900
CAD 6,900
Combining 1.19cts of luminous diamonds and a show-stopping silhouette, these Kaslique hoop earrings are ready for a night out. Each earring is crafted from 14K white gold with a distinctive bypass silhouette that loops around from the back and swirls up along the earlobe. Graduated spikes add a dramatic edge.
Product Details
| Item Code: | EG13805W45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 1.25 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Kaslique |
| Style : | Bypass Hoop |
Product Measurements
| Width : | 23.20 mm |
| Thickness : | 3.50 mm |
| Drop : | 33.00 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY





