EG14512W45JJ
CAD 3,950
CAD 3,950
14K White Gold Diamond Diamond Crawler Earrings
EG14512W45JJ
CAD 3,950
CAD 3,950
These trendy ear crawlers are a modern way to flaunt diamond earrings for day or night. Crafted from 14K white gold, the smoothly curved silhouette is comprised of pear and marquise shaped diamond clusters. Finished with post back studs, these 0.61ct diamond earrings are a striking and stylish accessory.
Product Details
| Item Code: | EG14512W45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.60 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Lusso |
| Style : | Ear Climber |
Product Measurements
| Width : | 23.80 mm |
| Thickness : | 3.50 mm |
| Drop : | 17.00 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY





