CAD 625
Wide 925 Sterling Silver North Star Ring in Satin Finish
CAD 625
A linear top puts a contemporary spin on this 925 sterling silver ring. A north star design is the guiding light, accented with 0.06cts of diamonds for a hint of shine. Complete with a brushed texture, this wide band ring is elegant and memorable.
| Item Code: | MR52073SV5JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.06 ct |
| Division : | Men's Jewelry |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Signet |
| Width (A) : | 10.00 mm |
| Thickness (B) : | 3.50 mm |
| Bandwidth (C) : | 3.00 mm |
| Size (D) : | 10.00 |
| Drop (E) : | 6.50 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*














