NK1156W45PL
CAD 2,350
CAD 2,350
14K White Gold Diamond and Cultured Pearl Y Knot Necklace
NK1156W45PL
CAD 2,350
CAD 2,350
Elegant and refined, this 14k white gold lariat necklace will enhance anything in your wardrobe. Smaller pearl stations and shimmering .09ct diamond embellishments accent a lustrous pearl drop. Take sophistication to a whole new level with this pearl lariat necklace.
Product Details
| Item Code: | NK1156W45PL |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.09 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Color |
| Style : | Y Necklace |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 7 mm |
| Chain Length : | 16.00 In |
Product Measurements
| Width : | 6.22 mm |
| Thickness : | 6.43 mm |
| Drop : | 26.00 mm |
| Size : | 16.00 In |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY





