NK5963Y45PL
CAD 1,525
CAD 1,525
Layered Y Necklace 14K Yellow Gold Diamond and Pearl 0.04ct
NK5963Y45PL
CAD 1,525
CAD 1,525
Up the style ante with this sophisticated 14k yellow gold lariat necklace. A tapered .04ct pavé diamond adornment joins the chain into the sleek Y knot silhouette. Finished with a lustrous white pearl pendant, this necklace can elevate any ensemble
Product Details
| Item Code: | NK5963Y45PL |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.04 ct |
| Division : | Gaby |
| Collection : | Kaslique |
| Style : | Y Necklace |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 7-7.5 mm |
| Chain Length : | 17.50 In |
Product Measurements
| Width : | 10.80 mm |
| Thickness : | 7.50 mm |
| Drop : | 50.00 mm |
| Size : | 17.50 In |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*










