NK7393Y45BT
CAD 2,425
CAD 2,425
14K Yellow Gold Teardrop Blue Topaz with Diamond Halo Necklace
NK7393Y45BT
CAD 2,425
CAD 2,425
Product Details
| Item Code: | NK7393Y45BT |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.18 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Bujukan |
| Style : | Pendant |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 10x7 mm |
| Chain Length : | 17.50 In |
| Stone Shape : | Pear Shape |
Product Measurements
| Width (A) : | 10.10 mm |
| Thickness (B) : | 6.50 mm |
| Drop (E) : | 21.20 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY









