NK7469Y4JGN
CAD 9,000
CAD 9,000
14K Yellow Gold Cushion Cut Garnet Necklace With Flower Pattern J-Back and Bezel Setting
NK7469Y4JGN
CAD 9,000
CAD 9,000
Product Details
| Item Code: | NK7469Y4JGN |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Color |
| Style : | Pendant |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 15X15 mm |
| Chain Length : | 17.50 In |
| Stone Shape : | Cushion Cut |
Product Measurements
| Width (A) : | 18.20 mm |
| Thickness (B) : | 11.00 mm |
| Drop (E) : | 24.40 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY










