LR51555W45JJ
CAD 3,700
CAD 3,700
14K White Gold Round Diamond Station Ring
LR51555W45JJ
CAD 3,700
CAD 3,700
Captivating diamond stations are positioned throughout this lovely 0.53ct Lusso collection ring. The round stations are tethered to a ribbon of smooth 14K white gold and nestled between two slim bands of pavé diamonds.
Product Details
| Item Code: | LR51555W45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.50 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Lusso |
| Style : | Easy Stackable |
Product Measurements
| Width : | 7.30 mm |
| Thickness : | 2.50 mm |
| Bandwidth : | 7.00 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*










