CAD 12,100
18K Yellow Gold Contemporary Diamond Station Wide Band Ring
CAD 12,100
This polished wide band ring creates a powerful effect with plenty of shimmer. Vertical grooves add texture to the 18K yellow gold surface. Across the top of the ring, round diamond stations and vertical pavé diamond bars lend 0.39cts of sparkle to this thoroughly modern style.
| Item Code: | LR52058Y84JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.40 ct |
| Division : | GLTF |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Wide Band |
| Width (A) : | 10.00 mm |
| Thickness (B) : | 3.50 mm |
| Bandwidth (C) : | 10.00 mm |
| Size (D) : | 6.50 |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*















