LR52481Y45CT
CAD 3,550
CAD 3,550
14K Yellow Gold Diamond and Citrine Emerald Cut Ladies Ring With Flower Pattern Gallery
LR52481Y45CT
CAD 3,550
CAD 3,550
Product Details
| Item Code: | LR52481Y45CT |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.20 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Color |
| Style : | Signet |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 12x8 mm |
| Stone Shape : | Emerald Cut |
Product Measurements
| Width : | 11.80 mm |
| Thickness : | 7.50 mm |
| Bandwidth : | 1.60 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY








