LR52707W45SA
CAD 3,950
CAD 3,950
14K White Gold Diamond and Sapphire Bypass Ring
LR52707W45SA
CAD 3,950
CAD 3,950
Product Details
| Item Code: | LR52707W45SA |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.15 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Color |
| Style : | Bypass |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 6x4 mm |
| Stone Shape : | Pear Shape |
Product Measurements
| Width : | 10.60 mm |
| Thickness : | 4.10 mm |
| Bandwidth : | 2.40 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY









