TB2648SVJAM
CAD 700
CAD 700
Sterling Silver Toggle Bracelet with Amethyst Clover Stations
TB2648SVJAM
CAD 700
CAD 700
Shiny 925 sterling silver chain links connect around the foundation of this chain style bracelet. Hints of violet hues peak through in the form of gorgeous amethyst stations shaped like clovers. What makest this design a classic is its toggle style closure, allowing for movement for your active lifestyle and on the go styling.
Product Details
| Item Code: | TB2648SVJAM |
| Division : | Boutique Silver |
| Collection : | Victorian |
| Style : | Station |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 7x7 mm |
| Stone Shape : | Cushion Cut |
Product Measurements
| Width : | 14.80 mm |
| Thickness : | 3.00 mm |
| Size : | 7.50 In |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*









