EG11849SVJWS
CAD 405
CAD 405
925 Sterling Silver White Sapphire Curving Open Heart Drop Earrings
EG11849SVJWS
CAD 405
CAD 405
These meaningful heart shaped earrings are a lasting way to commemorate your love. Curving heart silhouettes forged from sterling silver and sprinkled with pave white sapphires adorn each stylish drop earring.
Product Details
| Item Code: | EG11849SVJWS |
| Division : | GBSV |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Heart |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
Product Measurements
| Width : | 12.21 mm |
| Thickness : | 2.22 mm |
| Drop : | 28.47 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY







