EG14162SVJPL
CAD 495
CAD 495
925 Sterling Silver Pearls Huggie Drop Earrings-Bujukan
EG14162SVJPL
CAD 495
CAD 495
Day or night, these ladylike pearl earrings bring a feminine charm to your look. One bright, lustrous pearl is suspended from each huggie drop earring. Above, the dainty huggie hoop is crafted from 925 sterling silver and adorned with miniature spheres. These Bujukan earrings make a perfect gift for June birthdays.
Product Details
| Item Code: | EG14162SVJPL |
| Division : | Boutique Silver |
| Collection : | Bujukan |
| Style : | Huggie Drop |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 9.5 mm |
| Stone Shape : | Round |
Product Measurements
| Width : | 2.70 mm |
| Thickness : | 2.70 mm |
| Drop : | 26.00 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY





