EG14872M45JJ
CAD 9,500
CAD 9,500
14K White&Yellow Gold Multi Oval Diamond Bujukan Huggie Drop Earrings
EG14872M45JJ
CAD 9,500
CAD 9,500
Crafted in a mix of metals, these huggie drop earrings offer a wealth of possibilities for coordinating with other jewelry. Beaded 14K yellow gold huggies are adorned with three elongated ovals — one in coordinating beaded yellow gold, and two in diamond-encrusted 14K white gold. Together these Bujukan earrings boast 0.95cts of eye-catching diamonds.
Product Details
| Item Code: | EG14872M45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 1.00 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Bujukan |
| Style : | Huggie Drop |
Product Measurements
| Width : | 15.20 mm |
| Thickness : | 6.60 mm |
| Drop : | 59.50 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY






