CAD 250
925 Sterling Silver Swirling Cultured Pearl Pendant Necklace
CAD 250
Crafted from polished sterling silver, this pearl necklace is a lovely addition to any jewelry box. The luminous round cultured pearl is framed in a captivating abstract floral design with uniquely feminine flair. A slim silver cable chain completes this timeless fashion necklace.
| Item Code: | NK3706SVJPL |
| Division : | GBSV |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Pendant |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 7 mm |
| Chain Length : | 18.00 In |
| Width (A) : | 11.00 mm |
| Thickness (B) : | 3.60 mm |
| Drop (E) : | 11.00 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*











