LR6784SVJPL
CAD 205
CAD 205
925 Sterling Silver Floral Cultured Pearl Ring
LR6784SVJPL
CAD 205
CAD 205
Wrap your finger in this fashionable stunner. Crafted from 925 silver, this fashion ring cultured pearl has a floral motif frame to completes this magnificent design.
Product Details
| Item Code: | LR6784SVJPL |
| Division : | GBSV |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Fashion |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 6.5 mm |
Product Measurements
| Width (A) : | 11.00 mm |
| Thickness (B) : | 7.60 mm |
| Bandwidth (C) : | 2.00 mm |
| Size (D) : | 6.50 |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY













