CAD 5,900
25 inch 14K Yellow Gold Hexagonal Glass Front Locket Necklace
CAD 5,900
With distinctive geometric designing, this locket necklace is crafted into a hexagon shape of 14K yellow gold topped with delicate .06 ct pavé diamonds. A sleek glass front allows the wearer to showcase precious mementos such as photos, initials, quotes, or other sentimental objects that are close to your heart.
| Item Code: | NK5739Y45GL |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.07 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Locket |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Chain Length : | 25.00 In |
| Width (A) : | 24.80 mm |
| Thickness (B) : | 5.30 mm |
| Size (D) : | 25.00 In |
| Drop (E) : | 33.40 mm |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
















































