LR51410SVJWS
CAD 420
CAD 420
925 Sterling Silver White Sapphire Criss Cross Ring
LR51410SVJWS
CAD 420
CAD 420
The beauty lies in the simplicity of this graceful Boutique Silver fashion ring. Strands of polished 925 sterling silver are twisted with a ribbon of pavé white sapphires. Mix and match with other rings for sensational dimension and shine.
Product Details
| Item Code: | LR51410SVJWS |
| Division : | Boutique Silver |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Twisted |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
Product Measurements
| Width : | 5.30 mm |
| Thickness : | 3.00 mm |
| Bandwidth : | 2.20 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*











