LR52485Y45AM
CAD 4,100
CAD 4,100
14K Yellow Gold Diamond and Flat Pear Shape Amethyst Ladies Ring With Flower Pattern Gallery
LR52485Y45AM
CAD 4,100
CAD 4,100
Product Details
| Item Code: | LR52485Y45AM |
| Total Diamond Weight (TW): | 0.21 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Color |
| Style : | Cocktail |
| Diamond Color: | Faint Color |
| Diamond Clarity: | SI2 or higher |
| Center Stone Size : | 14x10 mm |
| Stone Shape : | Pear Shape |
Product Measurements
| Width : | 17.20 mm |
| Thickness : | 8.40 mm |
| Bandwidth : | 2.00 mm |
| Size : | 6.50 |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY










