LR6871SVJWS
CAD 270
CAD 270
925 Sterling Silver High Polished Flower with White Sapphire Ring
LR6871SVJWS
CAD 270
CAD 270
Feel like the luckiest girl in the world with this polished silver four leaf clover ring, featuring a single shimmering white sapphire center
Product Details
| Item Code: | LR6871SVJWS |
| Division : | GBSV |
| Collection : | Contemporary |
| Style : | Fashion |
| Diamond Color: | None |
| Diamond Clarity: | None |
| Center Stone Size : | 2.2 mm |
| Stone Shape : | Round |
Product Measurements
| Width (A) : | 12.18 mm |
| Thickness (B) : | 6.25 mm |
| Bandwidth (C) : | 2.00 mm |
| Size (D) : | 6.50 |
* Product weights and dimensions are approximate. Our total diamond weight may have a +/-5% tolerance. All prices on this web site are subject to change without notice. Whilst we make every effort to provide you the most accurate, up-to-date information, occasionally, one or more items on our web site may be mis-priced. In the event a product is listed at an incorrect price due to typographical, photographic, or technical error. Gabriel & Co reserves the right to cancel any orders placed with incorrect price.
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*

















