EG14724M45JJ
CAD 7,300
CAD 7,300
Drop Earrings Huggie 14K White and Yellow Gold Diamond 1.05ct Bujukan
EG14724M45JJ
CAD 7,300
CAD 7,300
These huggie drop earrings with a circular motif expertly combine 14K yellow gold and dazzling 1.0ct diamonds. The forward-facing diamond loops are suspended from the beaded gold huggies, creating subtle movement. From desk to date night, these Bujukan earrings can do it all.
Product Details
| Item Code: | EG14724M45JJ |
| Total Diamond Weight (TW): | 1.05 ct |
| Division : | Gabriel |
| Collection : | Bujukan |
| Style : | Huggie Drop |
Product Measurements
| Width : | 21.00 mm |
| Thickness : | 2.00 mm |
| Drop : | 27.60 mm |
Shipping & Returns
- Free standard shipping to anywhere within the U.S
- Returns are accepted within 30 days of shipment*
SHOP BY CATEGORY








